OFFICIELLA RESULTAT 2010
Agility/Lydnad/Bruks/Viltspår

ange: hundens+föraren/ägarens namn.
Ort, datum, klass samt Ert resultat
 gärna även en bild på den placerade hunden!

Götene BK
101211
    Hoppklass I
1a plats)
0 fel
pinne


 
Bismas Pleasure Little Treasure
"Faile"
Förare:
Johanna Karlsson
Sundsvall
101109
    viltspår
1a Pris
Öppen klass Viltsspår


 
Emmerdale´s Marilyn Monroe  "Mormor"
 
Ägare & förare:
Susanna Kangosjärvi
 
Nedansiljans BK
101107
    Agilityklass III
2a plats (av 73)
0 fel
SM-pinne
CERT


 
Bismas Magic Touch "Perrin" Förare:
Johanna Karlsson
Borås BK
101003
    Lydnadsklass 1
181 poäng
1a placering
1a pris
uppflyttad
 
Garpenborgs ZsaZsa "Nosa"
 
Förare: Elin Lilja
 
101001     viltspår
Godkänd anlagsprov viltspår

 
Linde-Lou's Golden Arctos "Sune"
 
Förare: Maria Karlsson
 
Sundsvall
100929
    viltspår
1a Pris
Öppen klass Viltsspår


 
Emmerdale´s Marilyn Monroe  "Mormor"
 
Ägare & förare:
Susanna Kangosjärvi
 
Sandvikens BK
100919
    Agilityklass I
4e plats
10 fel
Tid 45,96 sek
(reftid 57 sek)


 
Sunstaff´s Solros "Leia"
 
Förare: Maria Jansson
 
Hammarö BK
100911
    Hoppklass III B
4e plats (av 29)
0 fel
SM-pinne
CERT


 
Bismas Magic Touch "Perrin" Förare:
Johanna Karlsson
Timrå BK
100904
    Lydnadsklass III
268 poäng
1a pris
Uppflyttad till lydnadsklass elit!
 
LP I LP II
Emmerdale's Janis Joplin "Kerstin"

 
Ägare: Lina Vågstedt
 
100901
 
  viltspår
Rörligt prov, Öppenklass= 1 Championat SVCH Little Frogs Quercia Barbera "Quta"
 
Ägare: Eva Lindquist
Förare: Maria Thörnlund
 
Gagnef Floda BK
100901


 
  Hoppklass I
1a plats
0 fel
Uppflyttningspinne!
Tid 31,67
(reftid 42 sek)
Sunstaff´s Solros "Leia"
 
Förare: Maria Jansson
 
Nacka Bk
100825
    Lydnadsklass 1
168,5 poäng
4e placering (av 19)
1a pris

 
Garpenborgs Wanessa "Wita"
 
Förare: Liza Ljungkvist
 
Kungsbacka
100822
    Agilityklass  II
2a plats
Pinne

 
Such
Crudha Acrach Chridhe "Nemo"
 
 
Ägare & Förare:
Anna Svensson
 
Säffle BK
100814
    Lydnadsklass II
poäng
1a pris
1a plats 
(av 5)

 
LP I
CikCak Fransimo Bohemia "Moha"

 
Ägare & Förare:
Terese Andersson

 
Säffle BK
100814
    Lydnadsklass I
164 poäng
1a pris
2a plats (av 4)
LP1
 
LP I
Bismas Intergalactic "Panda"


 
Förare: Linn Karlsson-svensc
Ägare:
Terese Andersson

 
Ludvika
100731
    viltspår
Rörligt prov, Öppenklass= 1 Little Frogs Quercia Barbera "Quta"
 
Ägare: Eva Lindquist
Förare: Maria Thörnlund
Kils BK
100730
    Lydnadsklass I
167,5 poäng
1a pris
3e plats (av 11)
 
Bismas Intergalactic "Panda"


 
Förare: Linn Karlsson-svensc
Ägare:
Terese Andersson

 
Halmstads BK
100801
    Agilityklass III
8e plats (av 72)
0 fel
SM-Pinne

 
Garpenborgs ZsaZsa "Nosa"
 
Förare: Elin Lilja
 
Halmstads BK
100731

 
  Agilityklass III
3e plats (av 64)
0 fel
SM-Pinne

 
Garpenborgs ZsaZsa "Nosa"
 
Förare: Elin Lilja
 
Fagersta KK
100718
Bergslagsveckan  Smedjebacken   Agilityklass I
4e plats (av 56 starter)
0 fel
tid 38,03 sek!
(ref.tid 49 sek).

Pinne
 
Sunstaff´s Solros "Leia"
 
Förare: Maria Jansson
 
Mariestads BK
100716
    Lydnadsklass I
181,5 poäng
1a pris
Klassvinst

LPI
 

LP I Garpenborg´s Zelma


 
Förare & Ägare:
Åsa Johansson
 
100715
    viltspår
Rörligt prov, Öppenklass= 1
 
Little Frogs Quercia Barbera "Quta"
 
Ägare: Eva Lindquist
Förare: Maria Thörnlund
100714     Lydnadsklass II
154,5 poäng
2a pris
1a plats 
(av 5)

 
LP I
CikCak Fransimo Bohemia "Moha"

 
Ägare & Förare:
Terese Andersson

 
100714     Lydnadsklass I
148,5 poäng
2a pris
4e plats (av 9)
 
Bismas Intergalactic "Panda"


 
Förare: Linn Karlsson-svensc
Ägare:
Terese Andersson

 
100711
 
    viltspår
Rörligt prov, Anlagsklass= GK
 
Little Frogs Quercia Barbera "Quta"
 
Ägare: Eva Lindquist
Förare: Maria Thörnlund
Bollebygds BK
100710
    Agilityklass II
1a plats
0 fel
Pinne nr 3,
UPPFLYTTAD till agilityklass III


 
Bismas Magic Touch "Perrin" Förare:
Johanna Karlsson
Bollebygds BK
100710
    Agilityklass III
1a plats
0 fel
CERT

 
Garpenborgs ZsaZsa "Nosa"
 
Förare: Elin Lilja
 
Stockholm Södra BK
100706
    Agilityklass I
3e plats
5 fel
tid 39,11 sek!
(ref.tid 52 sek).
 
Sunstaff´s Solros "Leia"
 
Förare: Maria Jansson
 
Filipstads BK
100707
    Lydnadsklass I
164,5 poäng
1a pris
Klassvinnare (av 8)
 
Bismas Intergalactic "Panda"


 
Förare: Linn Karlsson-svensc
Ägare:
Terese Andersson

 
Karlsborg BK
100702
    Lydnadsklass I
184 poäng
1a pris
 
Garpenborg´s Zelma


 
Förare & Ägare:
Åsa Johansson
 
Alfta
100620
    Anlagsprov Viltspår
Anlagsprov Viltspår
Godkänt
42 poäng
Hp

 
LP I LP II
Emmerdale's Janis Joplin "Kerstin"

 
Ägare: Lina Vågstedt
 
Råådalens bk
100606?

 
  Hoppklass II
2a plats
Uppflyttad till hoppklass III

 
Such
Crudha Acrach Chridhe "Nemo"
 
 
Ägare & Förare:
Anna Svensson
 
Timrå brukshundklubb
100605
    Lydnadsklass III
2a pris
236 poäng

 
LP I LP II
Emmerdale's Janis Joplin "Kerstin"

 
Ägare: Lina Vågstedt
 
Hammarö Brukshundklubb 100604     Lydnadsklass I
185,5 poäng
Klassvinst
LP I
Vinnare KM-lydnad
LP I
Kanonkulans Moa Martinsson "Moa"
 
Förare & Ägare:
Maria Westh
 
Vadstena BK
100529
    Appelklass, spår
Godkänd med 210poäng
Summa special 88p
summa lydnad 122p
 
LP I
Lyckostaffens Rufus  "Keaton"



 
Ägare & förare:
Lena Johansson
Karlstads BK
100529
    Lydnadsklass II
167,5 poäng
1a pris
1a plats 
(av 7)

 
LP I
CikCak Fransimo Bohemia "Moha"

 
Ägare & Förare:
Terese Andersson

 
Falkenberg
100516
    Agilityklass II
2a plats (av 25)
1 pinne

 
Such
Crudha Acrach Chridhe "Nemo"
 
 
Ägare & Förare:
Anna Svensson
 
Gävle BK
100508
    Hoppklass I
3e plats (av 25)
0 fel
pinne nr 2
 
Sunstaff´s Solros "Leia"
 
Förare: Maria Jansson
 
Tibro brukshundklubb
100501
    Lydnadsklass I
188,5 poäng
1a pris
1a plats
Garpenborgs Zelma
 
Förare & Ägare:
Åsa Johansson

 
Söderköpings BK 100425
 
  Agilityklass II
1a plats
0 fel
Pinne nr 2
 
Bismas Magic Touch "Perrin" Förare:
Johanna Karlsson
Nybro Brukshundklubb
100418
    Agilityklass I
0 fel
1a plats
(av 35)
1 pinne
uppflyttad till Agilityklass 2
 
Such
Crudha Acrach Chridhe "Nemo"
 
 
Ägare & Förare:
Anna Svensson
 
Säffle Bk
100327
    Lydnadsklass I
194,5 poäng
Klassvinst
Kanonkulans Moa Martinsson
 
Förare & Ägare:
Maria Westh
 
Linköpings HU
100306
    Hoppklass III
2a plats (av 40)
3e cert
Svensk Hoppchampion
Svensk Agility
Hopp Champion (SEAg(ho)Ch)

Titti
Förare & Ägare:
Christina Beskow
Forserums BK 100214     Lydnadsklass I
165 poäng
1a pris
2a plats
LP I
LP1
Lyckostaffens Rufus
"Keaton"

 

Förare & Ägare:
Lena Johansson
 
Nedansiljans BK
100207
    Lydnadsklass I
165,5 poäng
1a pris
Placerad 6 av 12
Notorious Top Dog´z Queen of Raija "Rozie"

Förare & Ägare:
Maria Hurtig Sparr
Edsbyns BK
100123
    Lydnadsklass I
171,5 poäng
1a pris
KLASSVINST
Notorious Top Dog´z Queen of Raija "Rozie"

Förare & Ägare:
Maria Hurtig Sparr