OFFICIELLA RESULTAT 2009
Agility/Lydnad/Bruks/Viltspår

ange: hundens+föraren/ägarens namn.
Ort, datum, klass samt Ert resultat
 gärna även en bild på den placerade hunden!

Kungsbacka BK 091226     Lydnads klass I
177,5 poäng
1a pris
4e plats (av 18st)
Lyckostaffens Rufus "Keaton"
 
Ägare & Förare:
Lena Johansson

 
Svalövs BK
091129
    Lydnads klass I
194 poäng
1a pris
1a plats
(av 9)
LP1
LP1
Strålande Staffar Smoke-Frog

 
Förare:
Caroline Sixtensson
 
Mariestads bhk
091114
    Lydnads klass I
165,5 poäng
1a pris
2a plats (av 11st)
Lyckostaffens Rufus
 
Ägare & Förare:
Lena Johansson

 
Jokkmokks Bk
091115
    Hoppklass I
1a plats
0 fel
1a pinnen
LPI II
Tinuviel  "Wilma"

förare:
Maria Thörnlund
Jokkmokks Bk
091115

 
  Agilityklass I
1a plats
0 fel
1a pinnen
 LPI II
Tinuviel "Wilma"

förare:
Maria Thörnlund
Jokkmokks Bk
091114

 
  Hoppklass I
5e plats
5 fel
 LPI II
Tinuviel  "Wilma"

förare:
Maria Thörnlund
Nedansiljan Rättvik
091108
    Agilityklass III
5e plats
11fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Nedansiljan Rättvik
091108
    Hoppklass III
6e plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Nedansiljan, Rättvik
091108
    Hoppklass III
7e plats
0 fel

 
Titti Förare:
Christina Beskow
Nedansiljan Rättvik
091107
    Hoppklass III
12e plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
091107     Anlagsklass viltspår
Godkänd
Anlagsklass i viltspår
Giwido's Celtic Crossing
 
Ägare & Förare:
Dennys Torricio

 
Vallensbeck, Danmark
091101
    Hoppklass III
13e plats
5 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Sundsvall
091031
Alnön, viltspårschampionat-prov   Domare: Bengt Olsson
42 poäng
(av 42 möjliga) tiden15 min
SVENSK VILTSPÅRS CHAMPION

 
S VCH Breakeout´s Chatelle "Agda"

PROTOKOLL VILTSPÅR ordinarie prov
Start och sträcka 1 :
Tar snabbt an spåret , klarar utan tvekan
Vinkel 1 : Klarar utan tvekan
Sträcka 2 : Klarar utan tvekan
Vinkel 2 : Klarar utan tvekan , bloduppehåll
Sträcka 3 : Klarar utan tvekan
Vinkel 3 : Klarar med ringning
Sträcka 4 : Klarar utan tvekan
Vinkel 4 : Klarar med ringning ,
bloduppehåll återgång
Sträcka 5 : Klarar utan tvekan
Spårslut : Klarar utan tvekan

Erhållna poäng spårförmåga : 6 Utmärkt
Moment 2 arbetstempo : 6 Lämpligt
Moment 3 självständighet :
Ej behövt ingripande eller hjälp
Moment 4 : Skottprövning : Godkänt

Spårförmåga : 6
Arbetstempo : 6
Tid : 15 min
Allmänt omdöme : Ett bra spårteam
Ägare: Maria Karlsson
Osby BK
091018

 
  Lydnadsklass III
287,5 poäng
1a pris
1a plats (av 7)

LPIII
Årets lydnadsterrier 2009
LPI LPIII

Branstock Ekkaia
 
Ägare & Förare:
Katarina von Mosczinsky
 
Oskarström
091004
Oskarströms KM   Agility/Hopklass
1a plats
KLUBBMÄSTARE
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Oxie
091003
    Agilityklass III
24e plats
10 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Oxie
091003
    Hoppklass III
1a plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Bjuv
091003
    Hoppklass II
0 fel
1a plats
(av 25)
1 pinne
 
Such
Crudha Acrach Chridhe "Nemo"
 
 
Ägare & Förare:
Anna Svensson
 
Årsunda
090930
domare: Gunilla Landell
 
  Anlagsprov i viltspår
Godkänd
Anlagsprov i viltspår
Kronsäter´s Rally Ronny

 
Ägare: Jenny Malm
 
Örnsköldsviks  BK
090927
    Lydnadsklass II
1a pris
172 poäng
LP II
 
LP I
Emmerdale's Janis Joplin "Kerstin"

 
Ägare: Lina Vågstedt
 
Nybro
090926
    Agilityklass I
0 fel
1a plats
(av 30)
1 pinne
 
Such
Crudha Acrach Chridhe "Nemo"
 
 
Ägare & Förare:
Anna Svensson
 
Höör
090920
    Agilityklass III
0 fel
9e plats
SM-pinne

 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Höör
090920
    Agilityklass III
6e plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Höör
090920
    Hoppklass III
4e plats
0 fel

 
Titti Förare:
Christina Beskow
Höör
090920
    Hoppklass III
0,91 fel
20e plats

 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Emmaboda
090919

 
  Agilityklass I
0 fel
2a plats
1 pinne
 
Such
Crudha Acrach Chridhe "Nemo"
 
 
Ägare & Förare:
Anna Svensson
 
Höör BK
090919
    Lydnadsklass III
290,5 poäng
1a pris
1a plats

 
LPI
Branstock Ekkaia
 
Ägare & Förare:
Katarina von Mosczinsky
 
090913     Lydnadsklass II
1a pris
165 poäng
1
a plats(av 9)
 
Emmerdale's Janis Joplin "Kerstin"
 
Ägare: Lina Vågstedt
 
Sofiero
090912 
Internationell   Agilityklass III
0 fel
6e plats
SM-pinne

 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Åtvidabergs BK
090905
    Agilityklass II
0 fel
1a plats
Uppflyttad till agilityklass 3
 
Garpenborgs ZsaZsa "Nosa"
 

 

Förare: Elin Lilja
090905
 
    Lydnadsklass II
1a pris
167,5 poäng
2a plats
Uppflyttad till lydnadsklass 3
Emmerdale's Janis Joplin "Kerstin" Ägare: Lina Vågstedt
 
Angereds Bk
090830
Domare: Willy Gustavsson   Lydnadsklass I
1a pris
176 poäng
2a plats
LP I
Sunstaffs Azalea
 
Ägare: Laila Ström
Stenungsunds BK 090829     Lydnadsklass I
1a pris
164 poäng
3e plats
Sunstaffs Azalea
 
Ägare: Laila Ström
Höörs BK
090823
arrangör Svenska Pudelklubben   Lydnadsklass III
287 poäng
1a pris
1a plats

uppflyttad till Elitklass
LPI
Branstock Ekkaia
 
Ägare & Förare:
Katarina von Mosczinsky
 
Kungsbacka
090822
    Hoppklass III
5e plats
0 fel

 
Titti Förare:
Christina Beskow
Kungsbacka
090822
    Hoppklass III
10e plats
5 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Kungsbacka
090822
    Agilityklass III
plats
fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Bollebyggds bk
0908??
Domare : Leif Hernwall
 
  Lydnadsklass I
1a pris
163,5 poäng
3e plats
Sunstaffs Azalea
 
Ägare: Laila Ström
Frövi
090816
    Agilityklass II
11e plats
10 fel

 
Titti Förare:
Christina Beskow
Frövi
090816
    Hoppklass III
1a plats
0 fel

 
Titti Förare:
Christina Beskow
Frövi
090816
    Hoppklass III
7e plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Frövi
090816
    Agilityklass III
7e plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Kumla
090809
    Hoppklass III
2a plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Kumla
090809
    Hoppklass III
13e plats
5 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Halmstad
090801
    Hoppklass, lag
1a plats
Hallandsmästare
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Halmstad
090801

 
  Agility/hoppklass
0 fel
1a plats
Hallandsmästare
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Ulricehamns BK
090731
    Lydnadsklass II
181,5 poäng
Första pris
2a plats/19 starter
 
Bismas Magic Touch "Perrin" Förare:
Johanna Karlsson
Hässleholm
090725
Internationell   Agilityklass III
5 fel
10e plats
SM-pinne
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Hässleholm
090725
Internationell   Hoppklass III
10,42 fel
34e plats
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Hässleholm
090723
Internationell   Agilityklass III
0 fel
8e plats
SM-pinne
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Hässleholm
090723
Internationell   Hoppklass III
10 fel
38e plats
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Mora BK
090711
    Agilityklass I
10 fel
2a plats


 
Sunstaff´s Solros "Leia"
 
 
Förare:
Maria Jansson
 
Mora BK
090711
    Hoppklass I
5 fel
1a plats


 
Sunstaff´s Solros "Leia"
 
 
Förare:
Maria Jansson
 
Skultuna
090708
    Hoppklass I
0 fel
1a plats
1 pinne

 
Sunstaff´s Solros "Leia"
 
 
Förare:
Maria Jansson
 
Arnhem EO 2010      Final
35e plats
10 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Arnhem EO 2009     Agility
30e plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Bjuvscupen
090705
    Hoppklass II
0 fel
1 pinne
 
Such
Crudha Acrach Chridhe "Nemo"
 
 
Ägare & Förare:
Anna Svensson
 
Bjuvscupen
090705
Internationell   Hoppklass III
0 fel
11e plats
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"

 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Bjuvscupen
090705
Internationell   Agilityklass III
5 fel
9e plats
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"


 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Skutskär
090705
    Hoppklass III
7e plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Åtvidaberg/
Linköping
090705
Kanonsabotören
 
  Hoppklass II
0 fel
Pinne nr 3 Uppflyttad till hoppklass 3

 
Bismas Magic Touch "Perrin"

[FILM]

Förare:
Johanna Karlsson
Bjuvscupen
090704
Internationell   Hoppklass III
0 fel
4e plats

SM-pinne
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Linköpings HU
090704

 
  Hoppklass III
0 fel
5e plats (av 50st)
CERT
 
Garpenborgs ZsaZsa "Nosa"
 

[FILM]


 

Förare: Elin Lilja
Skutskärs BK 090704 4julingen
 
  Hoppklass I
5 fel
7e plats

 
Sunstaff´s Solros "Leia"
 
 
Förare:
Maria Jansson
 
Skutskärs BK 090703 4julingen
 
  Agilityklass I
5 fel
4e plats

 
Sunstaff´s Solros "Leia"
 
 
Förare:
Maria Jansson
 
Skutskär
090703
    Hoppklass III
6e plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Skutskär
090702
    Agilityklass III
9e plats
5 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Skutskär
090702
    Hoppklass III
22a plats
5,16 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
090701     Lydnadsklass I
171 poäng
1a pris
1a plats
LP I
 
LP I
CikCak Fransimo Bohemia "Moha"

 
Ägare & Förare:
Terese Andersson

 
Varberg
090628
    Hoppklass III
11,57 fel
21e plats
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 

 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Visby
090628
    Agilityklass III
3e plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Visby
090628
    Agilityklass I
1a plats
0 fel

 
Titti Förare:
Christina Beskow
Visby
090627
    Agilityklass III
25e plats
10 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Visby
090627
    Hoppklass III
50e plats
15 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Varberg
090627
    Hoppklass III
10 fel
21e plats
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
2009-06-28 Ulricehamn, Hoppklass 3, Medium, 11,57 fel, 21:e plats

 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Varberg
090627
    Agilityklass III
5 fel
14e plats
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"

 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Visby
090626
    Agilityklass I
4e plats
0 fel

 
Titti Förare:
Christina Beskow
Varberg
090626
    Agilityklass III
5 fel
8e plats
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
090626     Lydnadsklass I
167,5 poäng
1a pris
2a plats
 
CikCak Fransimo Bohemia "Moha"
 
Ägare & Förare:
Terese Andersson

 
Gotlands HU
090624
    Hoppklass III
11e plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Gotlands HU
090623
    Hoppklass IIB
1a plats
0 fel

 
Titti Förare:
Christina Beskow
Gotlands HU
090623
    Hoppklass IIA
1a plats
0 fel

 
Titti Förare:
Christina Beskow
090612 Bruksprov   Appellklass, spår
262,5 poäng
Uppflyttad till lägre klass
Emmerdale's Janis Joplin "Kerstin" Ägare: Lina Vågstedt
 
Hörby BK
090612
    Lydnadsklass III
230,5 poäng
2a pris
2a plats
LPI
Branstock Ekkaia
 
Ägare & Förare:
Katarina von Mosczinsky
 
Hässleholms BK
090605
    Lydnadsklass III
248,5 poäng
2a pris
2a plats
LPI
Branstock Ekkaia
 
Ägare & Förare:
Katarina von Mosczinsky
 
Åhus
090531
    Hoppklass I
1a plats
Pinne nr 3
uppflytttad till
hoppklass II
Such
Crudha Acrach Chridhe "Nemo"
 
 
Ägare & Förare:
Anna Svensson
 
Oskarshamn
090531
    Hoppklass III
19e plats
5 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Oskarshamn
090530
    Agilityklass I
1a plats
0 fel

 
Titti Förare:
Christina Beskow
Oskarshamn
090530
    Agilityklass III
7e plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Oskarshamn
090530
    Hoppklass III
7e plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
090530     Lydnadsklass I
170 poäng
1a pris
2a plats
 
CikCak Fransimo Bohemia "Moha"
 
Ägare & Förare:
Terese Andersson

 
Lund
090524
    Hoppklass I
2a plats
Pinne nr 2
Such
Crudha Acrach Chridhe "Nemo"
 
 
Ägare & Förare:
Anna Svensson
 
090523
 
  Lydnadsklass I
162,5 poäng
1a pris
4e plats
LP I
LP I
Emmerdales´s Janis Joplin "Kerstin"

 
Ägare & Förare:
Lina Vågstedt
 
Falkenberg
090522
    Hoppklass III
8e plats
5 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Falkenberg
090522

 
  Agilityklass III
13,57 fel
15e plats
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Falkenberg
090522
    Agilityklass I
8e plats
5 fel
Titti Förare:
Christina Beskow
Hörby BK
090521
    Lydnadsklass III
195 poäng
3e pris
5e plats
LPI
Branstock Ekkaia
 
Ägare & Förare:
Katarina von Mosczinsky
 
Örebro BK/Kumla BK
090521

 
  Agilityklass I
0 fel
2a plats
Pinne nr 3
Uppfl.till agilityklass II
Bismas Magic Touch "Perrin" Förare:
Johanna Karlsson
Vadstena BK
090517
    Hoppklass II
0 fel
1a plats
Uppflyttad till Hoppklass III
 
Garpenborgs ZsaZsa "Nosa"

 
Förare: Elin Lilja
SÖ Skåne
090516
    Hoppklass III
1a plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Anklam/Sjöbo
090516
    Hoppklass III
0 fel
6e plats
SM-pinne
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Norge     Skydds
NY Titel: BH
mer info [HÄR]
och  [HÄR]
Kronsäter's Virvelvinda

 
[BILD] Förare:
Charlotte Hagen , Norge
 
090516     Lydnadsklass I
157 poäng
2a pris
10e plats
Emmerdales´s Janis Joplin "Kerstin"

 
Ägare & Förare:
Lina Vågstedt
 
Ludvika BK
090509
    Lydnadsklass I
173 poäng
1a pris
 
Kronsäter's Wildvin "Troya"

 
  Förare:
Doris Jering
 
Tranås
090503
Internationell   Agilityklass III
0 fel
14e plats
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Tranås BK
090503

 
  Hoppklass II
0 fel
1a plats
Pinne nr 2
 
Bismas Magic Touch "Perrin" Förare:
Johanna Karlsson
Tranås
090503
    Agilityklass III
9e plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Tranås
090502
Internationell   Hoppklass III
0 fel
19e plats
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Tranås
090502
Internationell   Agilityklass III
0 fel
8e plats
SM-pinne
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Höörs BK
090501

 
  Lydnadsklass III
220,5 poäng
3e pris
3e plats
LPI
Branstock Ekkaia
 
Ägare & Förare:
Katarina von Mosczinsky
 
Partille BK
090425
    Lydnadsklass I
175 poäng
1a pris

 
Garpenborgs ZsaZsa "Nosa"

 
Förare: Elin Lilja
Varberg
090418
    Hoppklass II
1a plats
0 fel

 
Titti Förare:
Christina Beskow
Skurup
090410
Gåsahoppet   Öppenklass, Hoppbana
5 fel
30e plats
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Skurup
090410
 Gåsahoppet, Internationell   Agilityklass III
3,01 fel
13e plats
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Skurup
090410
Gåsahoppet, Internationell   Hoppklass III
5,71 fel
24e plats
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Malmö
090322
Malmömässan (Internationell)   Hopp klass III
19e plats
5 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Malmö
090322
Malmömässan (Internationell)   Lydnad klass III
231poäng
2a pris
LPI
Branstock Ekkaia
 
Ägare & Förare:
Katarina von Mosczinsky
 
Malmö
090322
    Agilityklass III
INTERNATIONELL
5 fel
19e plats
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Moelv, Norge
090228
    Hopp klass II
7e plats
21,36 fel

 
Titti Förare:
Christina Beskow
Moelv, Norge
090228
    Agility klass I
7e plats
10 fel

 
Titti Förare:
Christina Beskow
Moelv, Norge
090228
    Agility klass III
14e plats
15 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Linköping HU
090228
 
    Hoppklass II
0 fel
1a plats
Pinne
 
Bismas Magic Touch "Perrin" Förare:
Johanna Karlsson
0 fel
2a plats
Pinne
 
Garpenborgs ZsaZsa "Nosa"

 
Förare: Elin Lilja
Vallensbeck, Danmark
090224
    Agility klass I
3e plats
5 fel

 
Titti Förare:
Christina Beskow
Vallensbeck, Danmark
090224
    Spring klass III
4e plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Vallensbeck, Danmark
090223
    Springklass Åben
7e plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Vallensbeck, Danmark
090222
    Agility klass III
15e plats
10 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
090124 Linköpings HU   Agilityklass 1
0 fel
1a plats av 35
Pinne nr 2
 
Bismas Magic Touch "Perrin" Förare:
Johanna Karlsson
090105 My Dog Göteborg   Hoppklass III
0,02 fel
17e plats
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan" Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
090105
My Dog Göteborg
  Agilityklass III
0 fel
15e plats
SM-nolla
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan" Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
MyDog, Göteborg
090105
    Hopp klass III
7e plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
090104 My Dog Göteborg   Agilityklass III
5 fel
13e plats
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan" Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
MyDog, Göteborg
090104
    Hopp klass III (A)
17e plats
5 fel
Årets Agilityterrier M 2007+2008
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
090104 My Dog Göteborg   Hoppklass III
7,79 fel
25e plats
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan" Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
 

Årets lydnadsterrier 2008 - sammanställning från Terrierposten
Av 14 placerade hundar är 4 staffords:

2a plats Fire Eyes Agolloch the Mantle

förare:
Calle Wallstedt
4e plats  LPI,II Tinuviel

förare:
Maria Thörnlund
8e plats (delad) LPI Branstock Ekkaia

förare:
Katarina von Masczinsky
8e plats (delad) LP I Matheriz Mizter Mascot

förare:
Linda Hedman
 

Dessutom är Hunne staff Missisippi "Pippi" 
fortfarande i topp i Medium/agility!!!
Förare: Christina Beskow