OFFICIELLA RESULTAT 2008
Agility/Lydnad/Bruks

Resultat från Ras-specialer behöver ej vara officiella
ange: hundens+föraren/ägarens namn.
Ort, datum, klass samt Ert resultat
 gärna även en bild på den placerade hunden!

Varberg
081115
    Agilityklass I
10e plats
5 fel

 
Titti Förare:
Christina Beskow
Varbergs BK
081115
    Agilityklass I
0 fel
2a plats (av 53 starter)
Uppflyttad
Pinne nr 3

 
Garpenborgs ZsaZsa "Nosa"

 
Förare: Elin Lilja
Rättvik
081109
    Agilityklass III
19e plats
5 fel
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Varberg
0811
08
     
1a plats
0 fel

 
Titti Förare:
Christina Beskow
Bro-Håbo BK
081026
 
    Lydnad klass I
161 poäng
1a pris
3e plats
LP I
Breakeout's Armageddon " Aron"
 
Förare/ägare:
Magnus Nilsson
Falkenberg
081026
Hallands/DistriktsMästerskap   Lagklass medium
1a plats
Hallands/Distrikts mästare
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Falkenberg
081026
Hallands/DistriktsMästerskap   hoppklass medium
0 fel
1a plats
Hallands/Distrikts mästare
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Falkenberg
081026
Hallands/DistriktsMästerskap
 
  agilityklass medium
5 fel
2a plats
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Västerås
081
026
    Hoppklass III
1a plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Västerås
081
025
    Agilityklass I
4e plats
0 fel

 
Titti Förare:
Christina Beskow
Västerås
081
025
    Hoppklass III
3e plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Västerås
081
025
    Hoppklass I
14e plats
20 fel

 
Titti Förare:
Christina Beskow
Bjuv
081011
    Agilityklass III
0 fel
3e plats
SM-pinne/nolla
1a CERT


 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Bjuv
081011
    Hoppklass III
0 fel
17e plats
SM-nolla
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Jönköpings BK
081005
    Hoppklass IB
0 fel
2a plats
Uppflyttad
 
Garpenborgs ZsaZsa "Nosa"
 
Förare: Elin Lilja
Jönköpings BK
081005
    Hoppklass IA
0 fel
2a plats
Pinne nr 2
 
Garpenborgs ZsaZsa "Nosa"
 
Förare: Elin Lilja
Jönköpings BK
081005




 
  Agilityklass I
0 fel
2a plats
Pinne nr 2
 
Garpenborgs ZsaZsa "Nosa"
 
Förare: Elin Lilja
Enköpings BK
080927
    Lydnad klass I
165,5 poäng
1a pris
6e plats
Breakeout's Armageddon " Aron"
 
Förare/ägare:
Magnus Nilsson
Hörby BK
080921
    Lydnad klass II
190 poäng
1a plats
1a pris
 
LPI Branstock Ekkaia "Kaia"
 
Förare/ägare:
Katarina Von Mosczinsky
 
Hässleholm HU
080920

 
  Agilityklass  I
0 fel
4e plats
(49 startande)
Pinne nr 1
 
Garpenborgs ZsaZsa "Nosa"
 
Förare: Elin Lilja
Sofiero Helsingborg
080913
    Agilityklass III
5 fel
7e plats

 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Sofiero Helsingborg
080913
    Agilityklass III
5 fel
7e plats

 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Emmaboda
080913
    Hoppklass I
Domare:
Mikael Andersson
0 fel
4e plats
(av 29 startande)
Pinne nr 1
SuCh
Crudha Acrach Chridhe

 
Förare: Jenna Svensson
Karlshamns Hundungdom
 
Partille
080907
DM   Hoppklass
1a plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Partille
080907
DM   Agilityklass
1a plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Partille
080907
DM TOTALT   Agilityklass
1a plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Tidaholm
080906
    Agilityklass III
1a plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Tidaholm
080906
    Hoppklass III
3e plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Falkenberg
080830
    Hoppklass III
0 fel
8e plats
SM-nolla
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Falkenberg
080830
    Agilityklass III
1a plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Kils
080829
Kils BK   Lydnadsklass II
175 poäng
1a pris
2a plats
(9 startande)

 
Ewony
 
Ägare/Förare:
Terese Andersson
Borås
080824
    Hoppklass III
3e plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Kungsbacka
080823
    Hoppklass III
3e plats
0 fel


 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Kungsbacka
080823
    Agility Öppen
1a plats
0 fel
 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Kungsbacka
080823
    Hopp Öppen
1a plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Upplands Väsby
080820
Upplands Väsby BK   Lydnad Klass I
161 poäng
1a pris
1a plats
Breakeout's Armageddon " Aron"
 
Förare/ägare:
Magnus Nilsson
Lund
080817
    Hoppklass III
0 fel
4e plats
SM-pinne
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Frövi
080817
    Hoppklass III
1a plats
0 fel
 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Frövi
080817
    Hoppklass I
7e plats
5 fel

 
Titti Förare:
Christina Beskow
Frövi
080816
    Agilityklass III
12 plats
5 fel
 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Frövi
080816
    Hoppklass III
2a plats
0 fel
 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Frövi
080816
    Hoppklass I
1a plats
0 fel

 
Titti Förare:
Christina Beskow
Säffle BK
080816
    Lydnadsklass II
166,5 poäng
1a pris
1a plats
uppfl. klass III

 
Ewony
 
Ägare/Förare:
Terese Andersson
Oskarshamn
080810
    Hoppklass III
2a plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Oskarshamn
080809
    Hoppklass III
3e plats
0 fel
 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Oskarshamn BK
080809
    Hoppklass I
0 fel
2a plats
(28 startande)
Pinne nr 1
 
Garpenborgs ZsaZsa "Nosa"
 
Förare: Elin Lilja
Göteborg
080801-03
Ungdoms SM
2 lopp, ett hopplopp och ett agilitylopp, dessa två lopp räknades sedan samman
till en slutplacering.
  Hoppklass III/
Agilityklass III
 
5 fel/0 fel
6:e plats, U-SM



 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 

Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Oxie
080729
    Agilityklass III
13e plats
5 fel
 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Oxie
080729
    Hoppklass III
12e plats
5 fel
 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Valbo Bk
080727
    Lydnadsklass II
159,5 poäng
1a plats


 
LP II Fire eye's agolloch the mantle
 
Förare/ägare:
Carl Wallstedt
Valbo Bk
080726
    Lydnadsklass II
159,5 poäng
2a plats
1a pris
LPII
 
Fire eye's agolloch the mantle
 
Förare/ägare:
Carl Wallstedt
Katrineholms BK
080726
    Agilityklass I
0 fel
1a plats
Pinne nr 1
Bismas Magic Touch "Perrin" Förare:
Johanna Karlsson
Katrineholms BK
080726
    Hoppklass I
0 fel
1a plats
Pinne nr 3
UPPFLYTTAD till
Hoppklass II
Bismas Magic Touch "Perrin" Förare:
Johanna Karlsson
Karlskrona
080720
    Agilityklass III
10 fel
11e plats



 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Karlstad
080719
Oxie
Värmlandshoppet   Hoppklass III
3e plats
0 fel
 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Karlstad
080719
    Hoppklass I
1a plats
(av 67 startande)
0 fel

 
Titti Förare:
Christina Beskow
Karlstad
080718
Värmlandshoppet   Agilityklass III
33e plats
10 fel
 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Karlstad
080717
Värmlandshoppet   Hoppklass I
17e plats
10 fel

 
Titti Förare:
Christina Beskow
Karlstad
080717
Värmlandshoppet   Agilityklass III
24e plats
5 fel
 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Karlstad
080717
Värmlandshoppet   Hoppklass III
61e plats
15 fel
 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Borlänge Bk
080717
    Lydnadsklass II
181 poäng
1a plats
1a pris

 
Fire eye's agolloch the mantle
 
Förare/ägare:
Carl Wallstedt
Daniacup 2008, Danmark
080712
    Agilityklass III
6e plats
0 fel
 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Daniacup 2008, Danmark
080712
    Hoppklass III
14e plats
5 fel
 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Daniacup 2008, Danmark
080710
    Agilityklass III
16e plats
13,21 fel
 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Daniacup 2008, Danmark
080710
    Hoppklass III
16e plats
0 fel
 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Daniacup 2008, Danmark
080710
Kval till Danska Mästerskapen   Hoppklass Öppen
9e plats
0 fel
 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch DkSpCH
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Daniacup 2008, Danmark
080708
    Hoppklass III
1a plats
0 fel
CERT
DkSpCH
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Daniacup 2008, Danmark
080707
    Agilityklass III
22e plats
5 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Daniacup 2008, Danmark
080707
    Hoppklass III
7e plats
0 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Daniacup 2008, Danmark
080706
Kval till Danska Mästerskapen   Agilityklass Öppen
5e plats
21 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Bjuv
080706
    Hoppklass III
2,84 fel
10e plats



 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Bjuv
080706
    Agilityklass III
13,62 fel
19e plats



 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Bjuv
080705
    Hoppklass III
5,41 fel
18e plats



 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Bjuv
080705
    agilityklass III
5 fel
13e plats



 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Linköping
080705
Kanonsabotören, Åtvidabergs HK/Linköpings HU   Hoppklass 1
0 fel
1a plats
(av 42 startande)
Pinne nr 2
Bismas Magic Touch "Perrin" Förare:
Johanna Karlsson
Enköping
080702
Pudelnationalen i Enköping
genom svenska pudelklubben
  Lydnadsklass II
174,5 poäng
1a pris

uppflyttad till
klass III

 
LP1 Bismas Sweet emotion "Rizzla"
 
Förare/ägare:
Linn Karlsson Svensc


 
Ulricehamn, Rydafältet
080628
    Hoppklass III
2a plats
0 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Borås
080628
    agilityklass III
0 fel
15e plats
SM-nolla

 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Borås
080628
    hoppklass III
15 fel
52a plats



 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Varberg
080625
    Agilityklass III
3e plats
0 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Varberg
080625
    Hoppklass III
1a plats
0 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Varberg
080625
    agilityklass III
0 fel
13e plats
SM-nolla


 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Varberg
080625
    hoppklass III
0 fel
11e plats
SM-nolla


 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Kil BK
080627
    Lydnad klass II
163 poäng
1a pris

uppflyttad till
klass III
LP1 Bismas Sweet emotion "Rizzla"
 
Förare/ägare:
Linn Karlsson Svensc


 
Varbergs BK
080625
    Agilityklass I
4,35 fel
4e plats
av 46 startande
Garpenborg´s ZsaZsa "Nosa"
 
Förare: Elin Lilja
 
Mulde, Gotland
080622
    Agilityklass III
3e plats
0 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Mulde, Gotland
080622
    Hoppklass I
5e plats
10 fel

 
Titti Förare:
Christina Beskow
Mulde, Gotland
080622
    Agilityklass Öppen
6e plats
10 fel

 
Titti Förare:
Christina Beskow
Mulde, Gotland
080621
    Agilityklass III
15e plats
5 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Mulde, Gotland
080620
    Agilityklass III
8e plats
5 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Mulde, Gotland
080620
    Hoppklass III
1a plats
0 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Sundsvalls BK
080620
Valpgalleri 9,
 
  Lydnad klass I
161 poäng
1a pris
 
Emmerdales Janis Joplin "Kerstin"

 
Förare: Lina Vågstedt
 
SM Öland, kval
080617
    Hoppklass
5e plats
0 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
SM Öland, kval
080617
    Agilityklass
1a plats
0 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Timrå BK
080616
    Lydnad klass I
167,5 poäng
5e plats
1a pris
 
Emmerdales Janis Joplin "Kerstin"

 
Förare: Lina Vågstedt
 
Hörby BK
080613
    Lydnad klass I
182 poäng
2a plats
1a pris
LP I
Branstock Ekkaia "Kaia"
 
Förare/ägare:
Katarina Von Mosczinsky
 
Hässleholm BK
080608
    Lydnad klass I
176 poäng
3e plats
1a pris
Branstock Ekkaia "Kaia"
 
Förare/ägare:
Katarina Von Mosczinsky
 
Helsingborg
080607
    Hoppklass III
1,58 fel
13e plats



 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Råådalen
080607
    Agilityklass I
10e plats
5 fel

 
Titti Förare:
Christina Beskow
Råådalen
080607
    Hoppklass III
2a plats
0 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Göteborg
080606
    Hoppklass III
2a plats
0 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Skellefteå
080606
    Lydnad klass II
161,5 poäng
1a pris
3e plats


 
Lp1 Tinuviel "Wilma"
 
Förare/ägare:
Maria Thörnlund
Valbo BK
080531


 
  Lydnad klass II
169,5 poäng
1a plats


 
Fire eye's agolloch the mantle
 
Förare/ägare:
Carl Wallstedt
Oskarström 080531 klubbmästerskap  medium   agilityklass
0 fel
1a plats
Klubbmästare


 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Lund
080525
    Agilityklass II
0 fel
2a plats
Uppfl.Pinne till
Agilityklass III


 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Sundsvall
080525
    Hoppklass III
4e plats
0 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Sundsvall
080524
    Agilityklass INT
17e plats
10 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Sundsvall
080524
    Hoppklass III
21e plats
5 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Hässleholm
080518
    Agilityklass II
0 fel
2a plats
Uppfl.Pinne

 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Hässleholm
080518
    Hoppklass III
5 fel
22a plats
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Asarum
080518
    Lydnad klass I
Domare:
Lillemor Ericsson
168 poäng
1a pris

uppfl. klassII
Crudha Acrach Chridhe "Nemo"


 
Ägare: Anna Svensson
Hässleholm
080518
Agility Cup INOFF.   Hoppklass
5 fel
11e plats
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Hässleholm
080517
    Agilityklass II
5 fel
8e plats
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Hässleholm
080517
    Agilityklass III
3e plats
0 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Oxelösund
080511
    Hoppklass III
2a plats
0 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Oxelösund
080510
    Hoppklass IIIA
1a plats
0 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Oxelösund
080510
    Agilityklass IIIA
3e plats
0 fel
 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Tranås
080504
    Hoppklass I
4e plats
5 fel

 
Titti Förare:
Christina Beskow
Tranås
080504
    Agilityklass III
2a plats
0 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Tranås
080503
    Hoppklass III
3e plats
0 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Tranås
080503
    Agilityklass II
5 fel
5e plats


 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Uppsala
080507
Uppsala Brukshundklubb   Lydnad klass I
131 poäng
3e pris
9e plats
Breakeout's Armageddon " Aron"

 
Förare/ägare:
Magnus Nilsson
Ekeberg camping
Norge
080507
Arrangør: Norsk belgisk fårehundklubb
Antal tävlande: 15
  Lydnad klass I
Domare: Arild Berntsen
143 poäng
2a pris
9e plats
Staffy Galore Queen Latifah.

 
Ägare:
Marita Guldbjørnsen & Chris Jørstad
Förare:
Marita Guldbjørnsen
 
Höör BK
080501
    Lydnad klass I
164 poäng
4e plats
1a pris

 
Branstock Ekkaia "Kaia"
 
Förare/ägare:
Katarina Von Mosczinsky
 
080501 Söderköpings BK/Finspångs BK
 
  Hoppklass III
1a plats
0 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
080501 Söderköpings BK/Finspångs BK
 
  Hoppklass I
1a plats
(30 starter)
0 fel
Uppfl.Pinne nr. 1
 
Bismas Magic Touch "Perrin"

[FILM]
Förare:
Johanna Karlsson
080501 Söderköpings BK/Finspångs BK   Agilityklass I
6e plats
(32 starter)

5 fel
Bismas Magic Touch "Perrin" Förare:
Johanna Karlsson
Bjuv
080426
    Agilityklass II
0 fel
1a plats
Uppfl.Pinne

 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Hvalsö Hundevenner, Danmark
080419
    Agilityklass III
1a plats
0 fel
Danskt CERT
 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Hvalsö Hundevenner, Danmark
080419
    Hoppklass III
8e plats
5 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Hvalsö Hundevenner, Danmark
080419
    Hoppklass Öppen
1a plats
0 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Kvinnersta/Örebro
080412
    Hoppklass Öppen
1a plats
0 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Oxie / Skurup
080322
    Agilityklass Öppen
18e plats
5 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
5 fel
23e plats


 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Oxie / Skurup
080322
    Hoppklass Öppen
1a plats
0 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
0 fel
11e plats
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Oxie / Skurup
080321
    Hoppklass Öppen
16e plats
5 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Malmö
080315
    Internationell
Hoppklass III
2a plats
0 fel

 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Malmö
080315
    Internationell
Agilityklass III
1a plats
0 fel
CACIAG
 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Varberg
080217
    Agilityklass III
9e plats
5 fel
 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Moelv, Norge
080210
    Hoppklass III
5e plats
5 fel
 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Moelv, Norge
080209
    Hoppklass Öppen
1a plats
0 fel
 
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Forshaga
080412
Forshaga BK
Antal tävlande: 8
  Lydnad klass I
Domare: 
Lena Backman
188 poäng
1a pris
1a plats
uppfl. klass II
Ewony

 
Ägare/Förare:
Terese Andersson
Mjøndalshallen
Norge
080406
Drammen Brukshundklubb
Antal tävlande: 31
 
  Lydnad klass I
Domare: 
Arild Berntsen
115,5 poäng
3e pris
20e plats
 Staffy Galore Queen Latifah. Ägare/förare:
Marita Guldbjørnsen

 
Mjøndalshallen
Norge
080405
Kongsberg hundeklubb
Antal tävlande: 28
 
  Lydnad klass I
Domare:
Stein ole Nergaard
122,5 poäng
3e pris
19e plats
Staffy Galore Queen Latifah. Ägare/förare:
Marita Guldbjørnsen

 
Dalarna
080329
Nedansiljans BK
 
  Lydnad klass I
Domare: Lena Andersson
139p
3e pris
Notorious Top Dog'z Queen of Raija Ägare/förare:
Maria Hurtig-Sparr
 
Varberg
080217
    Hoppklass III
0,92 fel
18e plats


 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Göteborg
080105
MY DOG   Internationell Agilityklass
2a plats
0 fel
Res CACIAG
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Göteborg
080104
MY DOG   Öppen hoppklass
28e plats
10 fel
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow
Göteborg
080104
MY DOG   Hoppklass III
1a plats
0 fel
Årets Agilityterrier M 2007
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Förare:
Christina Beskow