OFFICIELLA RESULTAT 2007
Agility/Lydnad/Bruks

Resultat från Ras-specialer behöver ej vara officiella
ange: hundens+föraren/ägarens namn.
Ort, datum, klass samt Ert resultat
 gärna även en bild på den placerade hunden!

Sävsjö
071202
(21 starter i klass I)   Lydnad klass 1
1a pris
175,5 poäng
4e plats
 
 Bismas Magic Touch "Perrin"
 
Ägare: Johanna Karlsson
Varberg
071118
Varbergs BK.
 

 

  Hopp klass 1A
0 fel
1a plats
Uppfl.pinne 2
Little Frogs Ermitage Pavillon "Elvis"

 
Förare/Ägare:
Maria Persson
 
Varberg
071118
Varbergs BK.
 

 

  Agility klass 1
10,33 fel
14e plats
 
Little Frogs Ermitage Pavillon "Elvis"

 
Förare/Ägare:
Maria Persson
 
Vallensbek, Danmark
071117
    Hopp klass 3
3a plats
0 fel
Danskt Cert
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
Vallensbek, Danmark
071117
    Öppen Hopp klass
1a plats
0 fel
 
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
Nedersiljan, Rättvik
071110
    Agility klass 3
1a plats
0 fel
 
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
Bro
071028
 
Bro-Håbo brukshundklubb   Lydnad klass 1
1a pris
5e plats
160 poäng
Garpenborgs Unicornico Atomico
"Alfons"

 
Ägare: Sofia Olsson
Brønnøysund, NO
071019-22
Norsk hundeskole
 
  Domare: Rolf Garholm
Bestått bronsemerke prov med 139,5 p Staffy Galore Queen Latifah Ägare: Chris Jørstad & Marita Guldbjørnsen
Kongsvinger, NO
071006
 NKK
 
  Agility klass 1
0 fel
1a plats
Uppfl.pinne 1
NUCH Furstaff's Diva At King Of The Ring Förare:
Henrik Andreassen
Ägare :Kenneth Eilertsen
      Freestyle klass 1
uppflyttad till klass 2 i freestyle Bismas Sweet-Emotion " Rizzla"  Förare:
Linn Karlsson Svensc
Ägare :Terese Andersson
Lund
070930
    Agility klass 3
1a plats
0 fel
 
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
Lund
070930
    Hopp klass 2
0 fel
1a plats
uppflyttningspinne till klass 3
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Lund
070930
    Agility klass 2
10 fel
10e plats
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Stockholm
070930
Botkyrka BK   Lydnad klass 1
1a pris
3e plats
168 poäng
Garpenborgs Unicornico Atomico
"Alfons"

 
Ägare: Sofia Olsson
Norrtälje
070929
Roslagens BK   Lydnad klass 1
2a pris
7e plats
140,5 poäng
Garpenborgs Unicornico Atomico
"Alfons"

 
Ägare: Sofia Olsson
Falköping
070923
Tomten, Falköpings BK   Hopp klass 1
0 fel
5e plats
Uppfl.pinne 1
Little Frogs Ermitage Pavillon "Elvis"

 
Förare/Ägare:
Maria Persson
 
Eslöv
070923
    Agility klass 2 
10 fel
8eplats
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Karlstad
070915
    Hoppklass 3
3e plats
0 fel
HoppChampionat
 
SAg(hopp)Ch
Scarpettas's Astrid

 
Ägare/förare:
Magdalena Bergstén
Matfors
070915
Matfors BK   Lydnad klass 1
3e plats
3e pris
121 poäng

 
Emmerdale's Janis Joplin "Kerstin"

 
Förare: Lina Vågstedt
Varberg
070909
inofficiell  0 fel, 1:a plats,   Agilityklass
0 fel
1a plats
Distrikts/
Hallandsmästare
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Sofiero
070908
    Int. Agilityklass 3
1a plats
0 fel
CACIAG
(= Int. Cert.)
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
Sofiero
070908
    Hoppklass 3
7e plats
5 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
Munkfors
070901
    Lydnad klass 1
1a pris
169 poäng

 
Bismas Sweet-Emotion " Rizzla"  Förare:
Linn Karlsson Svensc
Ägare :Terese Andersson
Öland
070901
SKK SMÖKK   Lydnad klass 1
2a pris
155 poäng
Crudha Acrach Chridhe

 
Ägare: Anna Svensson
Gundsölille, Danmark
070819
    Hoppklass 2
12e plats
5 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
Kungsbacka 070818     Agilityklass 2
5 fel
3e plats
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Kungsbacka 070818      
0 fel
4e plats
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
070812 Oskarshamn   Hoppklass 3
19e plats
5 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070812 Oskarshamn   Agilityklass 3
1a plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070811 Oskarshamn   Hoppklass 3
21e plats
5,89 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070811 Oskarshamn   Agilityklass 3
1a plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
Halmstad 070804     Hoppklass 2
9,84 fel
12e plats
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Vänersborg
070812
    Lydnad klass 2
2a pris
140 poäng
Kronsäter's Octavia Ontime  Ägare: Linda Adeteg
Bollebygd
070811
    Lydnad klass 2
1a pris
161 poäng
Kronsäter's Octavia Ontime  Ägare: Linda Adeteg
070805 Halmstad   Hoppklass 3
2a plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
Gagnef-Floda
070805
Gagnef-Floda Brukshundsklubb
 
  Lydnad klass 1
3e pris

114,5 poäng

 
Notorious Top Dog´z Queen of Raija Ägare/Förare:
Maria Hurtig-Sparr
Valbo
070729
Valbo Bk   Lydnad klass 1
1a pris
3e plats

179,5poäng

LP I
 
LP I
Fire eye's agolloch the mantle
 Ägare: Anna Forsling & Carl Wallstedt
Förare: Carl Wallstedt
070729 Hässleholm   Hopp öppen
1a plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070728 Hässleholm   Agilityklass 3
12e plats
5 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
Valbo
070728
Valbo Bk   Lydnad klass 1
2a pris
6e plats

151 poäng


 
Fire eye's agolloch the mantle  Ägare: Anna Forsling & Carl Wallstedt
Förare: Carl Wallstedt
Ockelbo
070726
Ockelbo Bk   Lydnad klass 1
1a pris
1a plats

181 poäng

Uppfl.LK II
 
Fire eye's agolloch the mantle  Ägare: Anna Forsling & Carl Wallstedt
Förare: Carl Wallstedt
070726 Falkenberg   Hoppklass 3
8e plats
5 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070726 Falkenberg   Agilityklass 3
5e plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070725 Falkenberg   Agilityklass 3
8e plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
Falkenberg 070725     Hoppklass 2
0 fel
3e plats
Uppfl.pinne 1
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Falkenberg 070725     Agilityklass  2
20 fel
15e plats
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Falkenberg 070724     Hoppklass 2
5 fel
12e plats
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Falkenberg 070724     Agilityklass I
0 fel
1a plats
Uppfl.pinne 3
Uppflyttad till Agilityklass 2
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
070721 Bergslagsveckan   Hoppklass 3
17e plats
5 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070720 Bergslagsveckan   Agilityklass 3
1a plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070719 Bergslagsveckan   Hopp öppen
3e plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070719 Bergslagsveckan   Agility öppen
1a plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070718 Bergslagsveckan   Hoppklass 3
5e plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070718 Bergslagsveckan   Agilityklass 3
3eplats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070717 Bergslagsveckan   Hoppklass 3
5e plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
Bjuv
070701
    Hoppklass I
0 fel
2a plats
Uppfl.pinne 3
Uppflyttad till Hoppklass 2
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Bjuv
070701
    Agilityklass I
10 fel
12e plats
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
070701 Ulricehamn, Ryda Borås   VM kval Agility
7e plats
7,63 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
Bjuv
070630
    Hoppklass I
0 fel
2a plats
Uppfl.pinne 2
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Bjuv
070630
    Agilityklass I
5 fel
5e plats
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
070629 Kils brukshundklubb   Lydnad klass 1
4e plats
1a pris

177poäng

 
Bismas Sweet-Emotion " Rizzla"  Förare:
Linn Karlsson Svensc
Ägare :Terese Andersson
070628 Stånga, Gotland   Hoppklass 3
2a plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070627 Stånga, Gotland   Agilityklass 3
14e plats
2 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070624 Klinteorten, Gotland   Hoppklass 3
2a plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070623 Klinteorten, Gotland   Hoppklass 3
18e plats
5 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070622 Klinteorten, Gotland   Hoppklass 3
18e plats
5 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
Piteå
070622
Piteå BRUKSPROV NAT   Apellklass
Poäng: 273,5
Uppflyttad
till lägre klass spår
Kronsäter's Octavia Ontime  Ägare: Linda Adeteg
070617 BHK Malmen   Lydnad klass 1
2a plats
1a pris
170.5 poäng
Arwen

 

Ägare: Åsa Mattson
070616 SM Rinkabyfältet   Hopp kval
1a plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
Gävle
070616
Gävle Bk   Lydnad klass 1
1a pris
3e plats

164,5 poäng

Uppfl.LK II
 
Fire eye's agolloch the mantle  Ägare: Anna Forsling & Carl Wallstedt
Förare: Carl Wallstedt
070616 SSRK-Kiruna   viltspårsprov anlagsklass
Godkänd

provets Bästa anlagshund
Arwen

 

Ägare: Åsa Mattson
070613 Munkfors brukshundklubb
 
  Lydnad klass 1
4eplats
2a pris

156 poäng

 
Bismas Sweet-Emotion " Rizzla"  Förare:
Linn Karlsson Svensc
Ägare :Terese Andersson
Ockelbo
070609
Ockelbo Bk   Lydnad klass 1
3e pris
3e plats

129 poäng


 
Fire eye's agolloch the mantle  Ägare: Anna Forsling & Carl Wallstedt
Förare: Carl Wallstedt
070610 Södertälje   Agilityklass 3
14e plats
5 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070609 Södertälje   Hoppklass 3
2a plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070608 GMBK   Lydnad klass 2
3e plats
1a pris

172 poäng
Steffex First Place "Troja" Ägare/förare: Laila Ström
070603 Dala-Floda   VM kval Agility
3e plats
9,83 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070603 Dala-Floda   Agilityklass 3
17e plats
5 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070602 Dala-Floda   VM kval Hopp
3e plats
0,26 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
Sandviken
070602
Sandviken Bk   Lydnad klass 1
3e pris
4e plats

132 poäng


 
Fire eye's agolloch the mantle  Ägare: Anna Forsling & Carl Wallstedt
Förare: Carl Wallstedt
Valbo
070529
Valbo Bk   Lydnad klass 1
3e pris
7e plats

133poäng


 
Fire eye's agolloch the mantle  Ägare: Anna Forsling & Carl Wallstedt
Förare: Carl Wallstedt
070525 Kils brukshundklubb   Lydnad klass 1
2a plats
2a pris

149,5 poäng

 
Bismas Sweet-Emotion " Rizzla"  Förare:
Linn Karlsson Svensc
Ägare :Terese Andersson
7e plats
3e pris 

131,5 poäng
Eowyn Ägare :Terese Andersson
070519 Forshaga brukshundklubb   Lydnad klass 1
2a plats
2a pris

140,5 poäng

 
Bismas Sweet-Emotion " Rizzla"  Förare:
Linn Karlsson Svensc
Ägare :Terese Andersson
070517 Hässleholm   Agilityklass IB
3e plats
0 fel
Uppfl.pinne 1
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
070517 Hässleholm   Hoppklass IB
7e plats
5 fel
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
070517 Hässleholm   Agilityklass IA
5e plats
0 fel
Uppfl.pinne
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
070517 Hässleholm   Hoppklass IA
6e plats
5 fel
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
070517 Åmål brukshundklubb   Lydnad klass 1
5e plats
3e pris 

109,5 poäng
Eowyn Ägare :Terese Andersson
070513 Eds Brukshundklubb   Lydnad klass 1
3e plats
3e pris 

133,5 poäng
Eowyn Ägare :Terese Andersson
070506 Munkfors brukshundklubb    Lydnad klass 1
2a plats
1a pris 

162 poäng
Bismas Sweet-Emotion " Rizzla"  Förare:
Linn Karlsson Svensc
Ägare :Terese Andersson
070505 Hällefors brukshundklubb   Spår appellklass
uppflyttad lägre klass spår

247 poäng
Bismas Sweet-Emotion " Rizzla"  Förare:
Linn Karlsson Svensc
Ägare :Terese Andersson
070428 Landskrona   Hoppklass I
5e plats
5 fel
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
070428 Landskrona   Agilityklass I
7e plats
5 fel
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
070421 Öland   Hoppklass 3
1a plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070421 Kalmar   Agilityklass 3
9e plats
5 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070415 Lindesberg, Kvinnersta   Hoppklass 3
1a plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070415 Eslöv   Hoppklass IB
13e plats
16,69  fel
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
070415 Eslöv   Agilityklass IB
13e plats
10 fel
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
070415 Eslöv   Hoppklass IA
17e plats
24,10 fel
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
070415 Eslöv   Agilityklass IA
17e plats
15 fel
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
070407 Oxie, Gåsahoppet   Agilityklass 3
3e plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070407 Oxie, Gåsahoppet   Hoppklass 3
6e plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070407 Oxie, Gåsahoppet   Hoppklass öppen
3e plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070406     Hoppklass I
5e plats
13,27 fel
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
070401 Karlskoga Brukshundklubb   Lydnad klass 1
6e plats
3e pris 

101 poäng
Eowyn Ägare :Terese Andersson
070304 Halmstad   Agilityklass I
6e plats
5 fel
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
070304 Råådalen   Hoppklass I
13e plats
10 fel
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
070304 Gundsölille, Danmark   SP Öppen
11e plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070303 Gundsölille, Danmark   Hoppklass 3
2a plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070303 Gundsölille, Danmark   SP Öppen
5e plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070218 Varberg   Hoppklass 3
3e plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070203 Oskarström   Hoppklass I
2a plats
5 fel
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
070105 My Dog, Göteborg   Hoppklass 3
18e plats
5,47 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
070105 My Dog, Göteborg   Int Agility
14e plats
10 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow