Rasspecialen i Gränna 060702
(med reservation för ev. felaktigheter)
Gränna
060702
Rasspecialen ,Hanhundar 85st anm.   Domare: Mrs Clare Lee
BIS
BIR
1a championklass
1a bästa hane
SUCH
Lyckostaffens Rufus
"Keaton"
 
foto: Schmidt
Ägare: Johan Liljegren
2a bästa hane
CERT
1a öppen klass
CK
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"

 

Ägare: Lena Holm
2a öppen klass
CK
3a bästa hane
 
Beltazors Procyon "Albin"



 
Ägare: Pia Larsson
2a championklass
4a bästa hane
NUCH
Proudstaff´s Chinese Democracy
Ägare: T Wiik & K Armtzen
1a unghundklass
5a bästa hane
Holstaffs Gamlakorsadebössor

 


foto: Mets
Ägare: P & H Bouter
3a championklass
 
DKUCH Westlunds Calle
 
Ägare: Michael West Kehler
4a championklass CZCH DKUCH EECH RUCH
Strong Steal Billy Banter
 
Ägare: Kira Vokina
5a championklass NORDUCH
Pride of Mystique of Donellas
 
Ägare: Johan Rehnberg
BIS veteran
1a Veteranhane
 
SUCh Dk Ch
Goodstaff´s John Pohlman

 


foto: Mets
Ägare: Petra Mets
2aVeteranhane FINUCH INTUCH JWW-98 SUCH DV-02
Sunstaff Quarter Pounder

foto: Mets
Ägare: U- B Östman
5a öppen klass Little Frogs Domini Veneti Ägare: Elin Josefsson
 
2a unghundsklass Cometstaff Actionpainter
foto: Mets
Ägare: Fredrik Klinth
3a unghundsklass Kings & Queens´s Dunder-Drive

 

foto: Mets
Ägare: Rune Nilsson
4a unghundsklass Mastinos sandyman John
foto: Mets
Ägare: T Örtberg
5a unghundsklass King of the Rings Brave Anton
foto: Mets
Ägare: Malin Paulsen
BIS junior
1a juniorhane
Goodstaffs Vocal Comand

 

foto: Mets
Ägare: Karin Öberg
3a juniorhane  HP Emmerdale's Hfuhruhurrs
 
Ägare:
Sara & Harriet Bengtsson
5a juniorhane Bismas Magic-Touch Ägare: Johanna Karlsson
Gränna
060702
Rasspecialen, Tikar 71 st anm.   Domare: Mr Anthony Lee
BIS-2
BIM
CERT
1a bästa tik
1a öppen klass
CK
Little Frogs Echeverria Molina "Barbro"

 
Ägare: Eva Lindquist
1a championklass
2a bästa tik
SUCH
Goodstaffs River wiev Road

 

Ägare: Karin Öberg
3:a bästa tik
1a Unghundstik
Old Cross guns I salute You

 


foto: Mets
Ägare: H Bouter-Feenstra
2a championklass
4a bästa tik
SUCh
Emmerdale's Eye Catcher
Ägare:
U-B Östman & J.Sandgren
3a championklass NUCH
Proudstaff Disguise the Navigator

 

Ägare: T Wiik & K Armtzen
4a championklass SUCH SV-04
Rockonites Maya Maya
Ägare: A Lantz Eriksson
5a championklass S&DKUCH
Westlunds Precious

 
Ägare: Michael West Kehler
2a öppen klass Bardots earth wind and fire
 
Ägare: Pernilla Söderström
3a öppen klass Strong Stael Betty Baracuda

 
Ägare: Catrin Waern
1a veterantik SUCh DkCh
Goodstaff´s Dixieland Band

foto: Mets
Ägare: Petra Mets
2a veterantik Bardots Lovely Lass
foto: Mets
Ägare: J & K Nilsson
3a veterantik FINV-00 INTUCH KBHV-00 Nord UCH
NORDV-00 WW-02
Mastinos Moppsan

foto: Mets
Ägare: Rosemary Åsberg
4a veterantik Sparstaff Black magic
 

foto: Mets
Ägare: Karin Öberg
5a veterantik SUCH
Nelly

foto: Mets
Ägare: Eva Lindquist
2a Unghundstik Holstaff Gedan Kekomi
foto: Schmidt
Ägare: Josefin Larsson
3a unghundstik Cometstaff Airhostess
foto: Mets
Ägare: U Hökerberg & P Mets
4a unghundstik Goodstaffs Underworld
foto: Mets
Ägare: Karin Öberg
5a unghundstik Kronsäter's Quite Qualified
foto: Mets
Ägare: Rosemary Åsberg
1a junior tik Scarface go metalstaff Ägare: S & T Jerninger
3a junior tik Elielunds Berryl "Vilja"
 
Ägare: Petronella Öhagen
4a junior tik Bismas Sweet-Emotion
 
Ägare: Terese Andersson
Gränna
060702
Rasspecialen, Valpar 24 st anm.
(4-6 mån/6-9 mån)
  Domare: Mrs Jill Mc dermot
4-6 mån
BIM
Metalstaff little girl in Bloom Ägare: Mikael Leino
4-6 mån
2a bästa tik
HP
Kings & Queens´s Freaky Fashion "Tindra"
 
Ägare: Rebecca Nyberg
 
4-6 mån
2a hane
Metalstaff Wating for an Alibi Ägare: S Jonsson & G Hjelm
6-9 mån
5a
Dalstaff's Dandelion (Dina)
 
Ägare: Stein & Stine Bjerke
Gränna
060702
Klubbmästerskap lydnadsklass I-III    
Brain & Beauty Placering: 1a
Klass:lydnad 2
Poäng:177
Steffex first place "Troja"

 
Ägare: Laila Ström
Klubbmästare
1a pris
1a plats
klass I
 
Hunnestaff Jasmine Ägare:
Theres Nilsson-Sträng
Gränna
060702
övriga klasser    
Bästa avelsgrupp Macadermus The Endevour "Tosh"    Ägare: Lena o. Rune Andersson
Bästa uppfödargrupp Kennel Little Frogs   Eva Lindquist
Bästa huvud Little Frogs Excelsus Castello "Håkan" Ägare: Lena Holm
Bästa Pied
1 AUK
Dalstaff Cid Highwind "Diablo Ägare: I Nergaard & I Örgesvik