OFFICIELLA RESULTAT 2006
Agility/Lydnad/Bruks

Resultat från Ras-specialer behöver ej vara officiella
ange: hundens+föraren/ägarens namn.
Ort, datum, klass samt Ert resultat
 gärna även en bild på den placerade hunden!

Gundsölille, DK
061126
Hoppklass  3    
10e plats
10,09 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Ägare: Christina Beskow
Gundsölille, DK
061125
Hoppklass Öppen    
3e plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Ägare: Christina Beskow
Rättvik
061111
Hoppklass  3    
17e plats
5 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Ägare: Christina Beskow
Nes, Norge
061015
Hoppklass  3    
5e plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Ägare: Christina Beskow
Falkenberg
060917
Hoppklass  3    
4e plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Ägare: Christina Beskow
Borås-Bollebygd
060903
Hoppklass  3    
1a plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Ägare: Christina Beskow
Borås-Bollebygd
060902
Agilityklass 3    
9e plats
10 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Ägare: Christina Beskow
Arvika
060826

 
Agilityklass I (A+B)    
2a plats
 
In Time Yam Yams Dna "Runa" Ägare: Malin Bergendal

2a
plats
In Time Yam Yams Dna "Runa" Ägare: Malin Bergendal
Arvika
060826
Hoppklass I (A+B)    

4e
plats
In Time Yam Yams Dna "Runa" Ägare: Malin Bergendal
4e plats
 
In Time Yam Yams Dna "Runa" Ägare: Malin Bergendal
Kungsbacka
060819
Agilityklass 3    
4e plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Ägare: Christina Beskow
Oskarshamn
060813
Lydnad klass I    
1a pris
167,5 poäng
klar för LP I
LP I
Hunnestaff Jasmine
Ägare:
Theres Nilsson-Sträng
Laxå bk
060813
Agilityklass 3    
8e plats
15 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Ägare: Christina Beskow
Oskarström 060812 Agilityklass I    
3e plats
5 fel
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"

 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Oskarström 060812 Hoppklass I    
5e plats
5 fel
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"

 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Halmstad
060806
Agilityklass I    
11e plats
15 fel
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"
 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Halmstad
060806
Hoppklass I    
2a plats
0 fel
uppfl.pinne
nr 1
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"

 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Halmstad
060805
Hoppklass 3    
2a plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Ägare: Christina Beskow
Halmstad
060805
Hoppklass I    
10e plats
15 fel
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"

 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Luxembourg
060729
Hoppklass- Europeen Open    
10e plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Ägare: Christina Beskow
Hässleholm
060722
Hoppklass 3    
31a plats
16,27 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Ägare: Christina Beskow
Hässleholm
060721
Hoppklass I    
6e plats
5 fel
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"

 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Hässleholm
060721
Agilityklass I    
28e plats
26,65 fel
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"

 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Knuthenborg, DK
060716
Hoppklass 3    
7e plats
11,15 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Ägare: Christina Beskow
Knuthenborg, DK
060716
Agilityklass Öppen    
8e plats
5fel
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Ägare: Christina Beskow
Knuthenborg, DK
060716
Hoppklass  Öppen    
1a plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Ägare: Christina Beskow
Gränna
060702
Klubbmästerskap lydnadsklass I-III    
Klubbmästare
1a pris
1a plats
klass I
 
Hunnestaff Jasmine Ägare:
Theres Nilsson-Sträng
Brain & Beauty Placering: 1a
Klass:lydnad 2
Poäng:177
Steffex first place "Troja"

 
Ägare: Laila Ström
Borås- Ulricehamn
060702
Agilityklass 3    
25e plats
19,95 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Ägare: Christina Beskow
Sundsvall
060702
Agilityklass I    
13e plats
27 fel
Mastino´s Quasimodo Strikes Back

Ägare: Nathalie Andersson
14e plats
30fel
Zican´s Xc-Challenger

Ägare: Nathalie Andersson
Sundsvall
060702
Hoppklass I    
7e plats
15 fel
Nuch Such Garpenborgs Toscana

Ägare: Nathalie Andersson
 
Borås- Ulricehamn
060701
Hoppklass  3    
19e plats
5 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Ägare: Christina Beskow
Sundsvall
060701
Agilityklass I    
3e plats
5 fel
Nuch Such Garpenborgs Toscana

Ägare: Nathalie Andersson
 
Sundsvall
060701
Hoppklass I    
3e plats
2,67 fel
Zican´s Xc-Challenger

Ägare: Nathalie Andersson
8e plats
13 fel
Mastino´s Quasimodo Strikes Back

Ägare: Nathalie Andersson
9e plats
15 fel
Nuch Such Garpenborgs Toscana

Ägare: Nathalie Andersson
 
Varberg
0606
28
Hoppklass I    
13e plats
15 fel

 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"

 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Klintehamn
060625
Agilityklass I ,Klinteortens HU    
1a plats
Agilitypinne no 2
 
In Time Yam Yams Dna "Runa" Ägare: Malin Bergendal
Uppsala
060618
SM final Total Hopp + Agility    
4e plats
5 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Ägare: Christina Beskow
Uppsala
060618
SM final Hopp    
5e plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Ägare: Christina Beskow
Uppsala
060618
SM final Agility    
5e plats
5 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Ägare: Christina Beskow
Uppsala
060617
SM kval Hopp    
1a plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Ägare: Christina Beskow
Uppsala
060617
SM kval Agility    
35e plats
10 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Ägare: Christina Beskow
Götene
060610
Agilityklass 3    
1a plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Ägare: Christina Beskow
Norge
060607
Fræna Å Omegn Hundeklubb   Domare: 
Lisbeth Dalstein
Bronsemerke
i lydighet
(161 poeng)
Dalstaff`s Cid Highwind "Diablo"

Ägare: I Ørgesvik & I Nergaard
 
Varberg
060606
Agilityklass I    
6e plats
5 fel
 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"

 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Varberg
060606
Hoppklass I    
9e plats
20 fel

 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"

 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Malmö
060524
Vårhoppet - Hoppklass 3    
4e plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Ägare: Christina Beskow
Malmö
060524
Vårhoppet - Agilityklass 3    
15e plats
10 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Ägare: Christina Beskow
Gundsölille, DK
060523
Agility Öppen    
19e plats
10 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Ägare: Christina Beskow
Gundsölille, DK
060523
Hopp Öppen    
2a plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Ägare: Christina Beskow
Lund
060521
Agilityklass 3    
10 fel S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Ägare: Christina Beskow
Lund
060521
Hoppklass 3    
2a plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch
Hunnestaff Mississippi "Pippi"
Ägare: Christina Beskow
Falkenberg 060514 Hoppklass I    
11e plats
10 fel

 
Little Frogs Excelsus Castello "Håkan"

 
Förare: Emilie Holm
Ägare: Lena Holm
Västerås
060507
Agilityklass I    
1a plats
Agilitypinne no 1
 
In Time Yam Yams Dna "Runa" Ägare:Malin Bergendal
Västerås
060507?
Hoppklass I    
4e plats
Agilitypinne no 1
 
In Time Yam Yams Dna "Runa" Ägare:Malin Bergendal
Härnösand  060505  Agility klass I

 

 
2a plats
2,48 fel
Zican´s Xc-Challenger

Ägare: Nathalie Andersson
10e plats
15 fel
Nuch Such Garpenborgs Toscana

Ägare: Nathalie Andersson
 
Tranås
060430
Hoppklass III    
3e plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
Tranås
060429
Hoppklass III    
4e plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
Tranås
060429
Agility klass III    
1a  plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
Ågesta
060429

 
Agility klass I    
5e plats
5 fel
In Time Yam Yams Dna "Runa" Ägare:Malin Bergendal
Landskrona
060423
Hoppklass III    
12e plats
10 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
Kymlinge
060422

 
Agility klass I    
7e plats
5 fel
In Time Yam Yams Dna "Runa" Ägare:Malin Bergendal
Kvinnersta, Lindesberg
060408
Agility klass III    
10 fel S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
Malmö
060318
Internationell Agilityklass    
5e plats
5 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
Gundsölille Danmark
060304
Hoppklass öppen    
3e plats
0 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
Gundsölille Danmark
060304
Agility öppen klass    
18e plats
10 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
Gundsölille Danmark
060304
Agility klass III    
15e plats
5 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
Varberg
060219
Hoppklass III    
10e plats
2 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
My Dog, Göteborg
060105-06
Hoppklass III
 
   
6e plats
5 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow
10e plats
5 fel
S AgCh SAg(hopp)Ch Hunnestaff Mississippi "Pippi" Ägare: Christina Beskow